Ενημέρωση γονέων

1. Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων

Πέρα από τις καθιερωμένες συναντήσεις γονέων / κηδεμόνων με το διδακτικό προσωπικό με τη λήξη των διδακτικών τετραμήνων, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, με απόφαση του Σ.Δ., είναι διαθέσιμοι για ενημέρωση, κάθε Τετάρτη από 10:00 μέχρι 13:00, για δια ζώσης ενημέρωση, με γνώμονα το ωρολόγιο πρόγραμμα.

Σε διαφορετική περίπτωση θα μπορούν οι γονείς και κηδεμόνες να επικοινωνούν με τους εκπαιδευτικούς τηλεφωνικά, αρκεί ο αριθμός τηλεφώνου των καλούντων να είναι δηλωμένος στο σύστημα του σχολείου.

Σε θέματα συμπεριφορών, βαθμολογιών, απουσιών και επιβραβεύσεων, η ενημέρωση θα γίνεται από τον υπεύθυνο του τμήματος είτε τηλεφωνικά, είτε με email. Σε ορισμένες περιπτώσεις μπορεί η επικοινωνία να γίνεται με το Σύμβουλο Σχολικής Ζωής και τον Διευθυντή.

2. Στρατεύσιμοι 2024